×

چرا شرط های حمل و نقل عمل نمیکنند؟

یکی از پر تکرارترین سوالات کاربران در تیکت ها، این سوال است که “چرا شرط هایی که ایجاد کردیم، عمل نمیکنند؟”

در جواب باید به چند نکته اشاره کرد:

  1. شرط های حمل و نقل، فقط و فقط بر روی روش های حمل و نقل افزونه حمل و نقل نابیک عمل میکنند، یعنی اگر قصد استفاده از شرط ها را دارید، باید از روش های “نرخ ثابت حرفه ای، پست پیشتاز، پیک موتوری و تیپاکس” استفاده کنید.
  2. شرط های شما به درستی پیاده سازی نشده اند، مثلا فرض کنید میخواهید برای شهر تهران، یک روش مشخصی را پنهان کنید، نیازی نیست در شرط حمل و نقل، هم گزینه استان را بر روی استان تهران قرار بدید و هم شهر را بر روی شهر تهران و این باعث تغییر شرط میشود، باید فقط شرط شهر را، بر روی شهر تهران قرار دهید. میتوان گفت که به صورت کلی، سعی کنید از شرط هایی که هم پوشانی دارند استفاده نکنید، در مثالی دیگر، اگر محصول x باید در سبد خرید باشد، تا هزینه حمل افزایش یابد، نباید همزمان از شروط “اگر محصول” و “اگر دسته بندی” استفاده کنید.
  3. شرط نمایش بده به تنهایی عمل نمیکند، برای استفاده از این شرط، باید اول روش های حمل و نقل رو از طریق شرط “مخفی کن” پنهان کنید و سپس از طریق شرط “نمایش بده”، روش مورد نظرتون رو فعال کنید.
    (شرط “نمایش بده” قرار نیست که روش های غیر فعال شما را فعال کند.)
  4. اگر برای نمایش پیک موتوری و تیپاکس شرط گذاشته اید، پس جوابی نخواهید گرفت، این 2 روش، باید از طریق منوی حمل و نقل > شهر ها، فعال شوند. پیشنهاد میکنیم مستند مربوط به این مورد رو در لینک زیر بررسی بفرمایید:
    https://nabik.net/docs/persian-woocommerce-shipping/shipping-methods-not-displayed/

Powered by BetterDocs