×

لیست شهر به درستی بارگذاری نمیشود

اگر لیست شهر های شما بارگذاری نمیشود و یا باید یکبار فیلد استان را تغییر دهید تا لیست شهر بارگذاری گردد، این مستند به کمک شما خواهد آمد.

بارگذاری فیلد شهر با تغییر استان #

اگر این مشکل برای شما به وجود آمده، موارد زیر را بررسی کنید:

 1. افزونه ویرایش فیلد صورت حساب
  پیشنهاد میشود افزونه های ویرایش فرم صورت حساب را غیر فعال کنید و مجدد بررسی نمایید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر، در حال حاضر، سازگارترین افزونه ویرایش فرم صورت حساب، افزونه Checkout Field Editor (Checkout Manager) for WooCommerce (به فارسی: ویرایشگر فرم پرداخت ووکامرس ) می باشد که به صورت رایگان در مخزن وردپرس و در لینک زیر قرار دارد، حتما به نام سازنده افزونه دقت کنید، نام سازنده باید “ThemeHigh” باشد.
  https://wordpress.org/plugins/woo-checkout-field-editor-pro/
 2. تنظیمات قالب های ایرانی
  در بعضی قالب های ایرانی، مشاهده شده است که در تنظیمات آنها، گزینه ای برای نمایش شهر های ایران در صفحه صورت حساب وجود دارد، پس اگر این گزینه رو مشاهده کردید، لطفا غیر فعال کنید (تنظیمات پوسته > تنظیمات مربوط به صفحه صورت حساب و یا تنظیمات عمومی پوسته خود را بررسی کنید)
 3. تنظیمات افزونه های ایرانی
  بعضی افزونه ها، مانند افزونه های تعیین زمان دریافت کالا، تنظیمی دارند که لیست شهر های ایران رو در صفحه تسویه حساب، بارگذاری میکنند، پس این مورد هم باعث تداخل میشود، گزینه مربوط به بارگذاری لیست شهر های ایران را در این افزونه ها، غیر فعال کنید.

عدم وجود شهر در لیست شهر ها در هیچ شرایطی #

اگر شهری در لیست شهر های شما وجود ندارد، یعنی یا در بهینه سازی دیتابیس، اشتباهی مرتکب شده اید و یا لیست شهر های شما به دلایلی همچون، اختلال لحظه ای در هاست شما در هنگام نصب افزونه، حذف دستی همه شهر ها، عدم ایجاد فایل کش شهر ها به دلیل نبود مجوز های معمول برای فولدر های سایت شما و … وجود ندارد.

در این حالت، در سایت نابیک، یک تیکت ایجاد کرده و درخواست نصب مجدد شهر هارو برامون ارسال کنید، البته در این شرایط، نیاز به دسترسی وردپرس و هاست نیاز هست. راه حل ساده تر؟ بله، در نسخه های بعدی، ویژگی “ریست” لیست شهر ها اضافه خواهد شد.

* توجه داشته باشید، در صورتی که لیست شهر ها ریست شود، باید برای روش های پیک موتوری و تیپاکس، مجدد تیکت شهر هارو فعال کنید.

لیست شهر به صورت متنی می باشد #

علت این مورد، در اکثر مواقع، شبیه به مورد شماره 1 در اولین پاراگراف می باشد. جهت رفع مشکل، کافیست مورد شماره 1 را که چند خط بالاتر، در بخش “بارگذاری فیلد شهر با تغییر استان” توضیح داده شد را مطالعه بفرمایید.

علت دیگر این مورد، تنظیمات خیلی خاص بعضی قالب ها در صفحه صورت حساب است که گاها قالب های خارجی، حواسشان به کشور ایران و نیاز فروشگاه ها به وجود یک لیست برای شهر، نبوده و با شخصی سازی بیش از حد صفحه صورت حساب، این مشکل به وجود میاید و اما راه حل، کافیست در صفحه صورت حساب، از شرتکد اصلی ووکامرس که در خط زیر آمده استفاده کنید.

[woocommerce_checkout]

مشکلی دیگری وجود دارد که این مستند هیچ راه حلی نداشت؟ راه حل آن، ارسال تیکت می باشد.

Powered by BetterDocs