×

روش‌های حمل و نقل نمایش داده نمی‌شود!

نمایش ندادن روش‌های حمل و نقل یک مشکل متداول در ووکامرس هست. در این مستند سعی می‌کنیم با تقسیم این مشکل به بخش‌های مختلف، راه حل‌های مختلف آن را بررسی کنیم.

اولین موردی که نیاز به بررسی دارد، بارگذاری شدن لیست استان ها و لیست شهر هاست، توجه داشته باشید که اگر لیست شهر های شما به صورت متنی می باشد یعنی مشکلی وجود دارد. پیشنهاد میشود افزونه های ویرایش فرم صورت حساب را غیر فعال کنید و مجدد بررسی نمایید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر، در حال حاضر، سازگارترین افزونه ویرایش فرم صورت حساب، افزونه Checkout Field Editor (Checkout Manager) for WooCommerce (به فارسی: ویرایشگر فرم پرداخت ووکامرس ) می باشد که به صورت رایگان در مخزن وردپرس و در لینک زیر قرار دارد، حتما به نام سازنده افزونه دقت کنید، نام سازنده باید “ThemeHigh” باشد.
https://wordpress.org/plugins/woo-checkout-field-editor-pro/

۰. فعالسازی حالت خطایابی (دیباگ)

قبل از اینکه موارد مختلف را بررسی کنیم ابتدا به منو ووکامرس > پیکربندی > حمل و نقل > گزینه‌های حمل و نقل بروید و تیک «فعال کردن حالت اشکال زدایی» را بزنید. این تیک را پس از خطایابی و حل مشکل غیرفعال کنید.

۱. عدم نمایش همه روش‌های حمل و نقل

در صورتی که هیچ کدام از روش‌های حمل و نقل نمایش داده نمی‌شوند. به منو ووکامرس > پیکربندی > حمل و نقل > گزینه‌های حمل و نقل مراجعه کنید و دو تیک اول را غیرفعال کنید. اکنون در بدبینانه‌ترین حالت اگر شرط حمل و نقلی تعریف نشده باشد، باید روش‌های «نرخ ثابت حرفه‌ای» نمایش داده شوند.

۲. عدم نمایش روش‌های پیک موتوری و تیپاکس

پس از افزودن و فعال‌سازی این روش‌ها نیاز هست که این روش‌ها را در استان و شهر مورد نظر فعالسازی نمایید. برای اینکار به منو حمل و نقل > شهرها بروید، استان مورد نظر خود را بیابید و روی ویرایش شهرها کلیک کنید. سپس پیک موتوری و تیپاکس مذکور را در استان و شهر مربوطه فعال نمایید.

۳. عدم نمایش روش‌های پست پیشتاز و سفارشی

مطمئن شوید که در منو حمل و نقل > ابزارها، «محدودیت وزنی ارسال پستی» حداقل برابر با ۳۰ هزار گرم (یا ۳۰ کیلوگرم) باشد. همچنین بسیاری از فروشگاه واحد وزنی را روی کیلوگرم تنظیم کرده‌اند ولی در زمان تنظیم وزن برای یک محصول یک کیلویی، عدد ۱۰۰۰ را وارد کرده‌اند (که می‌شود یک تن!). از منو ووکامرس > پیکربندی > محصولات > همگانی، واحد وزنی خود را مجددا بررسی کنید (ترجیحا روی گرم قرار دهید یا در محصولات متناسب با واحد وزنی انتخاب شده وزن محصولات را وارد کنید).

همچنان مشکل شما پابرجاست؟ از منو حساب کاربری > تیکت‌ها به پشتیبانی تیکت بزنید و دسترسی وردپرس خود را جهت بررسی ارسال بفرمایی.

Powered by BetterDocs